Członkowie SARP Oddział Kraków uhonorowani Odznaczeniami Państwowymi

Z przyjemnością informujemy, iż z inicjatywy Zarządu Stowarzyszenia Architektów Polskich Oddział Kraków, a na wniosek Wojewody Małopolskiego przyznane zostały odznaczenia państwowe dla zasłużonych Członków SARP Oddział Kraków.

Uroczyste wręczenie Odznaczeń odbyło się 14 października 2023 podczas Międzynarodowego Biennale Architektury Kraków 2023 w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie.

Krzyże Zasługi, honorowe odznaczenie od Prezydenta RP Andrzeja Dudy za wkład w rozwój architektury otrzymali: Złoty Krzyż Zasługi: kol. arch. Krystyna Hubczenko-Łyczakowska, Srebrny Krzyż Zasługi: kol. kol. arch. Marta Anna Urbańska, Bohdan Lisowski, Marcin Włodarczyk, Brązowy Krzyż Zasługi: kol. kol. arch. Piotr Burak-Gajewski, Marek Kaszyński.

fot. Patryk Czornij

„Za Zasługi dla Budownictwa”, odznaki honorowe Ministra Rozwoju i Technologii, w uznaniu zasług dla architektury polskiej nadane zostały: kol. kol. arch. Jackowi Ewý, Krzysztofowi Ingardenowi, Dariuszowi Kozłowskiemu, Piotrowi Lewickiemu i Kazimierzowi Łatakowi.

fot. Patryk Czornij

Odznaczenia wręczała Angelika Bodziony-Durych, Dyrektor Generalna Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

„Honoris Gratia”, odznaczenia Prezydenta Miasta Krakowa, prof. Jacka Majchrowskiego dla osób zasłużonych dla miasta Krakowa przyznane zostały: kol. kol. arch. Aleksandrowi Böhmowi, Markowi Kaszyńskiemu, Piotrowi Lewickiemu, Bohdanowi Lisowskiemu, Kazimierzowi Łatakowi, Marcinowi Włodarczykowi. Odznaki wręczył Jerzy Muzyk, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Zrównoważonego Rozwoju.

fot. Patryk Czornij

Wszystkim Uhonorowanym składamy najserdeczniejsze gratulacje oraz życzymy dalszych osiągnięć i sukcesów!