Konkurs Young European Artist Trieste Contemporanea Award

Trieste Contemporanea ma przyjemność ogłosić nabór do konkursu Young European Artist Trieste Contemporanea Award (YEATCA).

Termin zgłoszeń upływa 30 listopada 2023 r. o godz. 23: 59 (czasu włoskiego).

Zaproszenie jest otwarte dla młodych artystów w wieku poniżej 30 lat (urodzonych po 30 listopada 1993 r.) i urodzonych w jednym z następujących krajów: Albania, Austria, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Niemcy, Węgry, Włochy, Kosowo, Łotwa, Litwa, Mołdawia, Czarnogóra, Macedonia Północna, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia i Ukraina. 

Zwycięzca będzie miał ekscytującą możliwość zaplanowania indywidualnej wystawy w Studio Tommaseo w Trieście w 2024 roku.

Budżet produkcji wystawy obejmuje publikację katalogu wystawy pod redakcją kuratora sztuki. Organizacja pokryje również koszty podróży i zakwaterowania artystów YEATCA 2023 podczas instalacji i otwarcia wystawy w Trieście. 

CO NALEŻY PRZESŁAĆ:

Portfolio składające się z następujących elementów:

  • zdjęcia co najmniej 5 najnowszych prac (każda z podpisem i krótkim opisem)
  • życiorys
  • oświadczenie artystyczne

Udział w konkursie jest bezpłatny, a wszystkie zgłoszenia należy przesyłać online. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej: https://www.triestecontemporanea.it/en/bando/yeatca_23/

Zapraszamy serdecznie do udziału w konkursie!  Udostępnij na: