Śp. prof. Zbigniew Zuziak (1944-2023)

Fot.: Beata Malinowska-Petelenz

Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że w dniu 9 kwietnia 2023 zmarł prof. dr hab. inż. arch. Zbigniew Zuziak (1944-2023). Wykładowca akademicki, profesor nadzwyczajny na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki (Instytut Projektowania Miast i Regionów), profesor zwyczajny Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach na Wydziale Architektury, Budownictwa i Sztuk Stosowanych oraz profesor zwyczajny Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury. Wychowawca kilku pokoleń architektów i urbanistów.

W latach 1984-1990 Główny Architekt Miasta Krakowa,  a w latach 2002-2004 zastępca Prezydenta Miasta Krakowa.

Ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich Oddział Kraków związany od roku 1968. W latach 1984-1990 sędzia Oddziałowego Kolegium Sędziów Konkursowych SARP, Juror I, II i III edycji Międzynarodowego Biennale Architektury, Członek Rady Programowej I, II i X MBA. Za działalność stowarzyszeniową uhonorowany Srebrną Odznaką SARP (1987). Pan Profesor wygłosił wiele wykładów w siedzibie SARP Oddział Kraków, a także był jednym z ekspertów w panelu dyskusyjnym „Życie obiektów, dzielnic i miast” podczas MBA Kraków 2021.

W osobie Pana Profesora straciliśmy życzliwego i cenionego Architekta.

Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy współczucia.

Pogrzeb odbędzie się w piątek, 14 kwietnia br. na cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Początek uroczystości w kaplicy cmentarnej o godz. 9:40.