Zmarła arch. Ewa Skimina-Podolak

Z wielkim żalem zawiadamiamy o odejściu Kol. architekt Ewy Skiminy-Podolak (7 XI 1933 – 15 II 2023). Ewa Skimina-Podolak była członkinią SARP Oddział Kraków, współautorką słynnej realizacji pierwszego kościoła w Nowej Hucie – Arki Pana (z arch. Wojciechem Pietrzykiem, 1967-1977), symbolu dążeń wolnościowych w okresie komunizmu. Działała też w Afryce, współtworząc (1973-1981) Wydział Urbanistyki i Planowania Regionalnego na Uniwersytecie w Zarii (Nigeria), wraz z Prof. Stanisławem Juchnowiczem. Po 1989 r. była m.in. współautorką biurowca dla firmy ComArch w Krakowie (z arch. Krystyną Nyklińską).

Zmarła po krótkiej chorobie. Pogrzeb odbędzie się w czwartek, 23 lutego 2023, o godz. 13.00 na cmentarzu na Salwatorze. Rodzina życzy, by zamiast kwiatów, złożyć datek na Hospicjum im. św. Łazarza.

Koleżanka Ewa Skimina-Podolak była architektem ogromnie kulturalnym, subtelnym, o wielkiej wiedzy i zaangażowaniu. Cześć Jej pamięci!

W imieniu ZO SARP Kraków, opracowała arch. Marta A. Urbańska, prof. PK