Rozstrzygnięcie konkursu Dyplom Roku 2020

Miło nam poinformować, iż praca dyplomowa pt. „Międzypokoleniowa wioska na Grabinie. Dom seniora zintegrowany z ośrodkiem terapeutycznym dla dzieci” autorstwa arch. arch. Aleksandry Śliwy, Demi Tran, Tadeusza Szarańca, absolwentów Wydziału Architektury naszej Politechniki otrzymała wyróżnienie drugiego stopnia w finale Dorocznej Nagrody SARP im. Zbyszka Zawistowskiego – edycja 2020. Dyplom został przygotowany pod kierunkiem promotor dr inż. arch. Anny Taczalskiej-Ryniak i promotorów pomocniczych mgr. inż. arch. Marka Bystronia i mgr. inż. arch. Wojciecha Dulińskiego.

Laureatom oraz Promotorom wyróżnionej pracy składamy serdeczne gratulacje!

Źródło: www.sarp.org.pl

Uzasadnienie:
Praca dyplomowa wykonywana w zespole pozwoliła na stworzenie wielowątkowego, kompletnego i spójnego projektu. Teza projektowa łączenia pokoleń użytkowników: stworzenia miejsca integracji, ale i pozostawienia przestrzeni prywatnej, została zrealizowana w kompleksie budynków wpisanych w krajobraz naturalny z wykorzystaniem walorów naturalnego budownictwa. Ślad antropologiczny projektanci zaznaczyli modularną strukturą kompleksu z jednostek nazywanych w pracy molekułami.

Szczegółowe wyniki Konkursu znajdują się na stronie: www.sarp.org.pl