Wernisaż wystawy V4 Family Houses 2018 
Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy domów jednorodzinnych „V4 Family Houses 2018”.
 
Kilkanaście realizacji z krajów Grupy Wyszehradzkiej zaprezentowanych zostanie w jedenastej edycji przedsięwzięcia, które od 2008 roku organizowane jest przez Stowarzyszenie Architektów Węgierskich przy wsparciu Narodowej Fundacji Kultury Węgier. Wyboru prezentowanych obiektów dokonały stowarzyszenia architektów każdego z krajów: Magyar Építőművészek Szövetsége (Węgry), Obec Architektů (Czechy), Spolok Architektov Slovenska (Słowacja) i Stowarzyszenie Architektów Polskich.
 
Polskę reprezentować będą cztery projekty, wybrane przez Jury w składzie: Jakub Wacławek (Przewodniczący, KSK SARP Oddział Warszawa), Jacek Krych (KSK SARP Oddział Katowice), Marcin Włodarczyk (KSK SARP Oddział Kraków), są to:
– Dom z gliny, okolice Wrocławia, Maćków Pracownia Projektowa
– Dom na skarpie, woj. dolnośląskie, PAG Pracownia Architektury Głowacki
– Dom i pracownia artystów, Kraków, Piotr Brzoza Architekten
– Cichy dom, Czerwionka-Leszczyny, Toprojekt
 
Tradycyjnie już, autorzy nominowanych obiektów z Polski spotkają się w Krakowie, aby podzielić się z uczestnikami wydarzenia ilustrowaną zdjęciami opowieścią dotyczącą historii konkretnego domu, anegdotami związanymi z inwestorami czy procesem realizacyjnym.
 
Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek, 10 stycznia 2019, o godz. 18:00, w Galerii Architektury SARP przy placu Szczepańskim 6 w Krakowie. Wystawa prezentowana będzie od 7 stycznia 2019 do 1 lutego 2019. Więcej informacji na FB SARP Kraków