Wernisaż wystawy fotografii Anny Stankiewicz 
Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy fotografii „Stopklatka”, autorstwa Anny Stankiewicz.

Anna Stankiewicz jest absolwentką Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, pracowała w Krakowie i we Florencji, jest fotografem i współorganizatorem wystaw fotograficznych, aktualnie pełni funkcję Kierownika Pracowni Fotograficznej na Wawelu. Na wystawie autorka odkrywa przed nami klatki schodowe Krakowa, jak sama mówi: „Szarm i architektura, geometria i dawna nowoczesność; przywykliśmy nie dostrzegać tego żyjąc w Naszym Mieście. Patrzymy – nie widzimy”. Anna Stankiewicz krążąc po krakowskich bramach i schodach zrealizowała gigantyczny cykl fotografii poświęcony klatce schodowej w krakowskiej architekturze, tej dawnej, przez złoty okres modernizmu, PRL, aż po współczesność – w trakcie wystawy zostaną zaprezentowane najciekawsze z nich.

Wernisaż wystawy odbędzie się we wtorek, 30 października 2018, o godz. 18:00, w Galerii Architektury SARP przy Placu Szczepańskim 6 w Krakowie. Wystawa prezentowana będzie do 30 listopada 2018. Więcej informacji na stronie www.sarp.krakow.pl oraz FB SARP Kraków