Wernisaż wystawy malarstwa Agnieszki Słońskiej-Więcek 
Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy obrazów Agnieszki Słońskiej-Więcek, absolwentki Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej (dyplom u prof. Barbary Bartkowicz) oraz uczennicy Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie.
 
Wystawa jest zbiorem prac tworzonych w latach 2017-2018. Zawiera w sobie obrazy inspirowane codziennością, otaczającym światem a w dużej mierze również architekturą Krakowa. Na wystawie pokazane zostaną także pejzaże, głównie nadmorskie, gdzie kolorystyka nieba zlewa się prawie niepostrzeżenie z wodą. O swoich obrazach autorka mówi: „lubię obserwować jak zmieniające się światło pozwala nam różnie interpretować atmosferę tych samych miejsc”. Obrazy malowane są na płótnie, pędzlem lub szpachlą w technice akrylowej, niektóre stanowią także połączenie tuszu na płótnie z akrylem.
 
Wernisaż wystawy odbędzie się we wtorek, 11 września 2018, o godz. 18:00, w Galerii Architektury SARP przy Placu Szczepańskim 6 w Krakowie. Wystawa prezentowana będzie w dniach 11 września – 5 października 2018. Więcej informacji na FB SARP Kraków