Wernisaż wystawy malarstwa Ireny Emilewicz
Zapraszamy serdecznie na wystawę prac malarskich pt. „Rzeczywistość odmienna” Ireny Emilewicz, artystki i architekta. Wystawa odbywa się w ramach Krakowskich Spotkań Artystycznych 2017 – Konfiguracje.
 
Irena Emilewicz jest absolwentką Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Krakowskiej, absolwentką Studiów Podyplomowych Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, oraz członkiem ZPAP.

O swojej twórczości autorka mówi: 
„Architektura jest przestrzenią jednoznacznie określoną przez panujące zasady i normy. Jest ona dla mnie punktem wyjścia w rzeczywistość odmienną – rzeczywistość świadomości artystycznej. Kiedy podążamy drogą, zmierzając do konkretnego celu, nie rozglądamy się wokół, patrzymy tylko przed siebie. Interesuje nas tylko punkt docelowy. Ale gdy nagle droga się kończy, a ów cel nie został osiągnięty, najpierw zatrzymujemy się w osłupieniu, później zaczynamy się nerwowo rozglądać. U mnie ten początkowy stan lęku i zdenerwowania, przerodził się w spokój i przyjemność kontemplacji wszystkiego, co mnie otacza. Dla mnie malarstwo jest właśnie takim końcem drogi. Bo tu gdzie teraz jestem, jest otwarta przestrzeń bez kierunkowskazów i wydeptanych ścieżek. Nie zastanawiam się, dokąd mnie to zaprowadzi. Tutaj nic nie muszę. Zagłębiam się w wymiar stricte metafizyczny”.
 
Wernisaż wystawy: 27 czerwca 2017, godz. 18:00, Galeria Architektury SARP (pl. Szczepański 6, Kraków).
Wystawa prezentowana będzie do 27 lipca 2017. 
 
Fotorelacja z otwarcia wystawy