Wernisaż wystawy oraz wykład „W poszukiwaniu Siły Życia” 
Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków serdecznie zaprasza na wystawę fotografii „W poszukiwaniu Siły Życia”. Wystawa jest relacją z trzech wypraw w których uczestniczył architekt Wawrzyniec Kuc:
 
• ekspedycji „Pocałunek Arktyki 2014”, samochodem przez wieczną zmarzlinę do miasta Workuty, położonego za kołem podbiegunowym w europejskiej części Rosji,
• samotnej wyprawy koleją w lecie 2015 przez Polarny Ural do dolnego biegu Obu,
• wyprawy „Mobius Eurasian Arctic Challenge 2016”, samochodem przez Azję do brzegów Morza Karskiego i Półwyspu Jamalskiego, z zamiarem okrążenia Uralu od północnej strony.
 
Wawrzyniec Kuc, na pytanie „dlaczego Rosja?”, odpowiada:
„Bo jest niepowtarzalna i jest w niej niesamowity duch. To endemiczna mieszanka, złożona z bezkresnych przestrzeni, dzikiej, urzekającej przyrody i ludzi posiadających ważny gen człowieczeństwa, odpowiedzialny za braterstwo, gościnność, bezinteresowność. Są miejsca na świecie, zadeptane milionami stóp, odarte z intymności szaleństwem mody na podróżowanie. Taki świat, to dla mnie jak czytanie wytłuszczonej gazety z wieszaka dworcowego baru. Zdecydowanie wolę świeże wiadomości pachnące drukarnią. Dlatego w Rosji uciekam w miejsca dalekie i trudno dostępne w poszukiwaniu tego pierwotnego ducha, którego nazwałem – Siła Życia.
W arktycznej Rosji siłę tę dostrzec można w przyrodzie, rokrocznie odradzającej się na złość surowemu klimatowi, zobaczyć w codziennym, na pozór szarym życiu ludzi Północy i wreszcie we własnej duszy, gdy uświadamiasz sobie jak bardzo cieszy cię poznawanie odległych krain i ich mieszkańców.”
 
Wernisaż wystawy wraz z wykładem odbędzie się w czwartek, 8 września 2016, o godz. 18:00, w Galerii Architektury SARP przy Placu Szczepańskim 6 w Krakowie. Wystawa prezentowana będzie do 21 września 2016. Więcej informacji: Facebook SARP Kraków.