Wernisaż wystawy fotograficznej Piotra Gruszczyńskiego 

Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej Piotra Gruszczyńskiego.
 
Dwudziestokilkuletni Piotr Gruszczyński z wykształcenia jest Informatykiem, a na co dzień – kustoszem dorobku artystycznego i projektowego swego dziadka prof. Włodzimierza Gruszczyńskiego. Fotografią zajmuje się amatorsko. W jego pracach zwraca uwagę ekspresyjna kompozycja, dominują nokturny, malowane bardziej mrokiem niż światłem. Ujęcia ulic i domów są nietypowe, pokazują Kraków jakiego nie dostrzegamy na co dzień. Niejednokrotnie trudno rozpoznać, gdzie fotografia została wykonana. W rezultacie powstają obrazy bardzo liryczne, a nam krakowskim architektom kojarzą się jednoznacznie z drapieżnymi, niemal abstrakcyjnymi i zarazem właśnie bardzo lirycznymi, akwarelowymi pejzażami Profesora, które do dziś ozdabiają ściany Rektoratu Politechniki i Dziekanatu Wydziału Architektury.
 
Podczas wernisażu słowo o dziadku Autora – Profesorze Włodzimierzu Gruszczyńskim wygłosi prof. Tomasz Węcławowicz.
 
Wernisaż odbędzie się w czwartek, 28 kwietnia 2016, o godz. 18:00, w Galerii Architektury SARP przy Placu Szczepańskim 6 w Krakowie.
 
Wystawa prezentowana będzie w dniach od 28 kwietnia do 16 maja 2016. Więcej informacji na stronie Facebook SARP Kraków
 
Relacja fotograficzna z otwarcia wystawy