Wernisaż wystawy "Lento ma non troppo" 

 
 
Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Marty A. Urbańskiej.
 
Lento ma non troppo…
 
to tytuł wystawy fotograficznej, ale przede wszystkim, oczywiście, określenie muzycznego tempa. Cykl 19 fotografii pewnego, nowego lecz znanego, polskiego obiektu architektonicznego, poświęconego muzyce, zdjęto w sekwencji raczej zgodnej z jego kompozycją – „da capo al fine”. Jeżeli, według znanego bon mot von Schellinga, architektura jest muzyką w przestrzeni, zastygłą muzyką, to tak należało ująć ten temat. Ponadto, zdaniem autorki fotografii, muzyka jest boską abstrakcją, zwłaszcza, kiedy nie brzmi a pozostaje jedynie w zapisie nutowym – lub gdy zawiera się, potencjalnie, w ciszy architektury jej poświęconej. Stąd takie a nie inne kadry tej architektury, głównie wyabstrahowane w geometrię.
 
Cóż to za obiekt? Jak rzekłby Fredrowski pan Jowialski: „Znacie? to posłuchajcie”. I pooglądajcie. Do czego serdecznie namawia i zaprasza arch. Marta A. Urbańska
 
Wernisaż odbędzie się we czwartek, 18 lutego 2016, o godz. 18:00, w Galerii Architektury SARP przy Placu Szczepańskim 6 w Krakowie.
 
Wystawa prezentowana będzie w dniach od 18 lutego do 14 marca 2016. Więcej informacji na stronie Facebook SARP Kraków
 

Fotorelacja z wernisażu wystawy