Paweł Wieczorek - wystawa fotografii 

 
Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej architekta i fotografa Pawła Wieczorka.
 
Paweł Wieczorek jest absolwentem Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Krakowskiej a od 2005 roku wspólnikiem i wicedyrektorem w Artur Jasiński i Wspólnicy Biuro Architektoniczne. Pełni również funkcję wiceprezesa ds. twórczości krakowskiego Oddziału SARP.
 
Jego fotografie prezentowane były na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Bielsku Białej, Krakowie, Łodzi, Opolu, Warszawie, Perpignan, Miami i Nowym Jorku oraz nagradzane między innymi w konkursach International Photography Awards 2015, 2014, 2013, Moscow International Photography Awards 2014 czy Sony World Photography Awards 2013. Jest laureatem DEBUTS, czyli książkowej prezentacji najbardziej utalentowanych, wschodzących polskich fotografów w 2015 roku.
 
O pracach prezentowanych na wystawie Autor mówi: „Fotografia daleka od fotografii architektury. Alegoryczne znaczenie przedstawionego świata - opowieść o relacjach międzyludzkich, spontanicznej potrzebie kontaktu z drugim człowiekiem, która wygasa we współczesnym świecie. Poszukiwanie emocji, faktury i atmosfery miasta, czasem bardzo wyraźnej innym razem niezwykle subtelnej granicy kultur, religii, koloru i światła."
 
Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek, 10 grudnia 2015, o godz. 18:00, w Galerii Architektury SARP przy Placu Szczepańskim 6 w Krakowie. Więcej informacji na FB SARP Kraków.

Fotorelacja z otwarcia wystawy: