Wernisaż wystawy "Zielnikiem malowane" 

Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy prac plastycznych Małgorzaty Gniadek-Drozd pod tytułem „Zielnikiem malowane”.

Małgorzata Gniadek-Drozd od kilkunastu lat tworzy kompozycje malarskie, graficzne z suszonych roślin. Wystawa ta jest kontynuacją cyklu wystaw organizowanych przez SARP dla architektów, prezentujących swoje hobby i pasje twórcze.

„Zawsze interesowałam się przyrodą, a zwłaszcza florą. Rośliny to piękne dzieło natury. Z zielnikami mamy do czynienia od lat dziecięcych, kiedy w książkach suszyliśmy kwiatki lub liście. Moje zielniki z suszonych kwiatów, traw, liści zaczęłam układać latem na wakacjach kilkanaście lat temu. Od tego czasu zmieniły się, od realistycznych obrazów łąk do graficznych kompozycji. Budowa i konstrukcja roślin, ich barwy i proporcje układania poszczególnych elementów niezmiennie przypominają mi, że architektem jest się zawsze” (Małgorzata Gniadek-Drozd).

Wernisaż odbędzie się we wtorek, 12 maja 2015, o godz. 18:00, w Galerii Architektury SARP przy Placu Szczepańskim 6 w Krakowie.

Wystawa prezentowana będzie w dniach od 12 do 26 maja 2015. Więcej informacji na FB SARP Kraków