Iwona Fischer-Zuziak - Architekt Poza Architekturą


Data: 2010-10-05 18:00

Krakowski Oddział SARP zaprasza na kolejną wystawę autorską z cyklu wystaw związanych z przygotowywaną publikacją książkową “Architekt poza architekturą”


Zapraszamy na wystawę Iwony Fischer - Zuziak

Absolwentki Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, oraz Wydziału Malarstwa krakowskiej ASP

 

Wystawa prezentowana będzie w dniach 5 – 18 października 2010 r.

w Galerii SARP, przy Pl. Szczepańskim 6 w Krakowie

Uroczysty wernisaż odbędzie się 5 października 2010 r. o godzinie 18-tej

 

 

 

Iwona Fischer-Zuziak

Krakowianka, ukończyła studia na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej, uzyskując dyplom architekta w roku 1971. W 1975 roku rozpoczęła studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, zakończone dyplomem w 1979 roku. Od 1974 roku pracuje nieprzerwanie w Samodzielnym Zakładzie Malarstwa, Rysunku i Rzeźby na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. W roku 1986 przeprowadziła przewód kwalifikacyjny I-go stopnia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, uzyskując stopień adiunkta, co dało jej uprawnienia do prowadzenia samodzielnych zajęć z zakresu teorii barwy, kompozycji i malarstwa. W roku 1999 jej przewód kwalifikacyjny II-stopnia na ASP w Krakowie zatwierdziło Ministerstwo Kultury i Sztuki. W dorobku artystycznym malarki jest 25 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą, oraz udział w 25 wystawach zbiorowych. Obrazy artystki znajdują się w licznych kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą, między innymi w Austrii, Danii, Francji, Niemczech, Szwecji, Szwajcarii, USA, Kanadzie, oraz w Italii.

 

Efektem fascynacji Iwony Fischer-Zuziak teatrem, jest malowany - nie przerwanie - od 1992 roku cykl portretowy artystów i przyjaciół teatru, oraz projekty scenografii i kostiumów, wykorzystane w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie oraz w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku.

 

Tekst ze strony www.iwonazuziak.pl


Zdjęcia