Spotkanie z Mistrzem – Szczepan Wroński, Marta Sękulska-Wrońska


Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków serdecznie zaprasza na wykład Szczepana Wrońskiego i Marty Sękulskiej-Wrońskiej z warszawskiej pracowni WXCA, której realizacje dwukrotnie były nominowane do europejskiej nagrody Miesa van der Rohe – Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach (2015, MvdRA 2017) oraz Muzeum i Miejsce Pamięci w Palmirach pod Warszawą (2011, MvdRA 2013).

Pracownia WXCA została założona w 2007 roku przez Szczepana Wrońskiego i Wojciech Condera, absolwentów Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Warszawskiej. Aktualnie trzon pracowni tworzą Szczepan Wroński, Marta Sękulska-Wrońska oraz Paweł Grodzicki. Pracownia WXCA jest wielokrotnym laureatem konkursów architektonicznych, spośród których wymienić można wygrane konkursy na kompleks Muzeum Wojska Polskiego w Cytadeli Warszawskiej (2009), siedzibę Muzeum Książąt Lubomirskich we Wrocławiu (2018) czy Pawilon Polski na Wystawę światową Expo 2020 w Dubaju (2018).

Wykład jest częścią cyklu „Spotkanie z Mistrzem”, organizowanego w krakowskim Oddziale SARP. W ramach cyklu prezentowana jest twórczość architektoniczna najwybitniejszych przedstawicieli polskiej architektury.

Wykład odbędzie się we czwartek, 11 kwietnia 2019, o godz. 18:00, w Galerii Architektury SARP przy placu Szczepańskim 6 w Krakowie. Więcej informacji na FB SARP Kraków