BIM w praktyce - Rijnboutt 
 
Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków serdecznie zaprasza na nowy cykl wykładów pod tytułem „BIM w praktyce”.

Architekci Katarzyna Bratek i Wojtek Kasinowicz z krakowskiego oddziału holenderskiej firmy Rijnboutt opowiedzą o modelu współpracy pomiędzy stronami procesu budowlanego, opartym na zasadach Open BIM.
Jaki jest klucz do efektywnej komunikacji i współpracy międzybranżowej? Kto odnosi korzyści z BIM? Jakie są zalety i trudności tej metody pracy?
Wieloletnie zaangażowanie Rijnboutt w BIM zarówno w biurze architektonicznym jak i we współpracy z Wykonawcami pozwala dzielić się tym doświadczeniem.

BIM (ang. Building Information Modeling) – modelowanie informacji o budynkach i budowlach poprzez projektowanie parametryczne oparte na bazie danych. Model przedstawia zapisane cyfrowo odzwierciedlenie fizycznych i funkcjonalnych właściwości obiektu budowlanego. Do modelowania stosuje się oprogramowanie komputerowe wspomagające projektowanie. Model powstaje przy użyciu trójwymiarowych obiektów, takich jak ściana, strop, dach, okno, drzwi, którym przypisane są odpowiednie parametry. Zmiany w elementach tworzących model są reprezentowane w trójwymiarowym modelu, w zestawieniach danych geometrycznych i materiałowych. BIM to proces inwestycyjny od koncepcji poprzez projektowanie, wykonawstwo aż po zarządzanie budynkiem.

Wykład jest częścią cyklu „BIM w praktyce”, organizowanego w Krakowskim Oddziale SARP. W ramach cyklu prezentowana jest praktyka projektowa z użyciem najnowszych technologii w pracowniach architektonicznych.

Wykład odbędzie się w czwartek, 18 maja 2017, o godz. 18:00, w Galerii Architektury SARP przy Placu Szczepańskim 6 w Krakowie. Więcej informacji na FB SARP Kraków

 
Fotorelacja z wykładu