Partycypacja w działaniu - spotkanie z grupą BlokBlog i Pawłem Jaworskim 
Studenckie Koło "KREATURA" oraz Krakowski Oddział SARP w ramach programu "Młodzi do SARP" zapraszają wszystkich zainteresowanych na spotkanie pt: "Partycypacja w działaniu" poświęcone metodom analizy przestrzennej i współpracy projektantów z mieszkańcami. Spotkanie rozpocznie się krótką prezentacją dorobku grupy BLOKBLOG oraz Pawła Jaworskiego zajmujących się tymi zagadnieniami w wymiarze praktycznym i teoretycznym. Następnie zapraszamy do wzięcia udziału w otwartej dyskusji na temat tego jak można projektować inkluzywnie.
 
BLOKBLOG
Tomasz Bojęć i Przemysław Chimczak - czyli duet architektów współtworzących think-tank BLOKBLOG. W ramach ostatnich działań przeprowadzili badania i cykl debat poświęconych polskiej edukacji architektonicznej. Autorzy „Masterplanu 60+ dla Kleczkowa i Ołbina” i analizy przestrzennej wrocławskiej Wyspy Słodowej. Obecnie członkowie zespołu eksperckiego badającego wpływ uwarunkowań urbanistycznych miasta na mieszkańców Wrocławia oraz grupy doradczej w sprawie przyszłości kamienicy Wyspa Słodowa 7. Autorzy partycypacyjnych projektów rewitalizacji lokalnych podwórek we Wrocławiu i Katowicach, w ramach programów Plac na Glanc i Wyjście od Podwórza. Laureaci konkursów w Polsce i za granicą. Publikowali w magazynach Architektura Murator, ARCH i Architektura&Biznes.
 
Paweł Jaworski
Architekt i filozof zaangażowany w projekty dotyczące planowania i projektowania partycypacyjnego, historii urbanistyki i analizy danych przestrzennych. Członek Rady Towarzystwa Urbanistów Polskich i Zarządu Fundacji Napraw Sobie Miasto. Współpracuje z zespołem Medialab Katowice, redakcją „Autoportretu. Pisma o dobrej przestrzeni” oraz Muzeum Warszawy. Współtworzy kolektyw MIASTOPROJEKT.
 
Spotkanie odbędzie się w czwartek, 3 grudnia 2015, o godz. 18:00, w Galerii Architektury SARP przy placu Szczepańskim 6 w Krakowie. Więcej informacji na stronie FB SARP Kraków