Spotkanie z Mistrzem – Stanisław Niemczyk 
 
 
Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków serdecznie zaprasza na wykład Stanisława Niemczyka, architekta, laureata Honorowej Nagrody SARP w roku 1998 za całokształt twórczości, uhonorowanego przez Jana Pawła II odznaczeniem Pro Ecclesia et Pontifice w roku 2000. Za zasługi dla budownictwa sakralnego otrzymał w roku 2011 medal Per artem ad Deum (Przez sztukę do Boga), przyznawany przez Papieską Radę ds. Kultury.
 
 Stanisław Niemczyk jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Mieszka i pracuje w Tychach. Zasłynął jako twórca niezwykłych kościołów, realizowanych z cegły lub kamienia. Do jego najważniejszych projektów i realizacji zaliczyć należy kościół Ducha Świętego w Tychach, kościół Miłosierdzia Bożego w Krakowie, kościół Jezusa Chrystusa Odkupiciela w Czechowicach-Dziedzicach oraz kościół zakonu OO. Franciszkanów w Tychach.
 
 Wykład jest częścią cyklu Spotkanie z Mistrzem organizowanego w Krakowskim Oddziale SARP. W ramach cyklu prezentowana jest twórczość architektoniczna najwybitniejszych przedstawicieli polskiej architektury.
 
 Wykład odbędzie się we czwartek, 26 lutego 2015, o godz. 18:00, w Galerii Architektury SARP przy Placu Szczepańskim 6 w Krakowie. Więcej informacji na FB SARP Kraków