Hotel Cracovia - wyburzyć czy zachować?


Data: 2011-04-14 16:30
zaproszenie na debatę

Jeszcze 11 tygodni będzie działał hotel Cracovia przy ul. Focha. Potem zostanie zamknięty, a 15 lipca trafi w ręce nowego właściciela - spółki Echo Investment z Kielc. Firma chce postawić w tym miejscu „zespołu budynków o charakterze mieszanym”. Prawie pół wieku od rozpoczęcia budowy hotelu Kraków podzieliły dwie różne wizje tego miejsca - z hotelem Cracovia i bez niego. Z jednej strony architekci i konserwatorzy zabytków, z drugiej zwykli mieszkańcy, z których część decyzję o objęciu obiektu opieką konserwatorska przyjęła z oburzeniem. Ich zdaniem architektura budynku nie przetrwała próby czasu. Jest brudny i zaniedbany, ale czy dlatego należy go wyburzyć? Jaką wartość stanowi jego architektura?

W najbliższy czwartek 14 kwietnia zapraszamy Państwa do dyskusji z udziałem autora projektu budynku prof. Witolda Cęckiewicza, Rafała Kwiatkowskiego – przedstawiciela inwestora, krakowskich architektów i konserwatorów.

Początek o godz. 16.30 w Gazeta Cafe (ul. Bracka 14). Spotkanie poprowadzi Dawid Hajok. Wstęp wolny. To kolejne spotkanie w cyklu „Czwartki z architekturą”, podczas których rozmawiamy o tematach ważnych i trudnych w sposób lekki i przystępny. Otwarta formuła spotkań skierowana jest do wszystkich zainteresowanych tematami związanymi z architekturą Krakowa. To okazja aby osobiście poznać autorów projektów, zadać im pytania i wyrazić własne opinie. Postaramy się odkryć tajemnice warsztatu pracy architekta i krytycznym okiem spojrzeć na współczesną na architekturę.

Dodatkowych informacji udziela Dawid Hajok

tel. 12/629 52 37