Konkurs miesięcznika „Architektura i Biznes”


Konkurs na najlepszy projekt o charakterze społecznym pod hasłem „MIASTO-ARCHITEKTURA-LUDZIE. Życie toczące się miedzy budynkami”.

 
Cel Konkursu: promocja najciekawszych rozwiązań w architekturze polskiej, które pobudzają̨ życie społeczne mieszkańców polskich miast.
Pragniemy, aby dzięki naszemu konkursowi wzrosło zainteresowanie architektów problematyką interakcji społecznych i prospołecznych zachowań, które wynikają̨ z przebywania w odpowiednio zaprojektowanych przestrzeniach architektonicznych.
Zamierzeniem organizatorów jest premiowanie dokonań architektów, których dzieła mają istotny wkład w kształtowanie rodzimej kultury architektonicznej. Szukamy najlepiej zaprojektowanych przestrzeni publicznych, hoteli, kin, teatrów, dizajnerskich i modnych barów, restauracji i kawiarni - czyli tych wszystkich przestrzeni, gdzie ludzie się spotykają̨, dyskutują, poznają, jedzą i piją, śpią i się bawią, różnią między sobą i które są tłem do ich życia — towarzyskiego i uczuciowego.

Wyniki zostaną ogłoszone 20.05.2018 na ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL (19-27 maja) - największym i najważniejszym wydarzeniu o projektowaniu w Polsce, które przyciąga najlepsze nazwiska z całego świata.

Po ogłoszeniu wyników konkursu odbędzie się debata „MIASTO-ARCHITEKTURA-LUDZIE. Życie towarzyskie uczuciowe”

Uczestnicy debaty
Jan Strumiłło – jeden z najzdolniejszych młodych warszawskich architektów. Pracował w biurze JEMS Architekci, w Baumschlager-Eberle w Szwajcarii i Austrii. W 2010 roku założył w Warszawie własną pracownię. 
Bartosz Haduch (NArchitekTURA) - architekt i wykładowca w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego i na Uniwersytecie Rolniczym im. H. Kołłątaja w Krakowie. Posiada ogromny dorobek publicystyczny, krajowy i zagraniczny. 
Mateusz Stolarski (Tamizo Architects) – architekt, pomysłodawca i założyciel pracowni Tamizo Architects. Główny architekt i osoba odpowiedzialna za rozwój firmy. Minimalista. Absolwent wydziału architektury Politechniki Łódzkiej. Za projekt dyplomowy z 2004 roku został nagrodzony pierwszą nagrodą w konkursie Dyplom Roku oraz wyróżnieniem w konkursie Dyplom Roku SARP. Od Listopada 2009 roku jest członkiem zarządu łódzkiego oddziału SARP (Stowarzyszenia Architektów Polskich).
Katarzyna Kuoo (Kuoo Architects) – architekt, absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki na Politechnice Łódzkiej. Założycielka i główna projektantka KUOO ARCHITECTS. Pracownia specjalizuje się w architekturze wnętrz i realizuje projekty zarówno w kraju, jak i za granicą.
Moderacja: Marta Kulawik, Małgorzata Tomczak – redakcja miesięczna „Architektura i Biznes”.
 

Szczegóły na stronie: www.architekturaibiznes.com.pl