Konkurs na pomnik Juliusza Leo


Konkurs rzeźbiarsko-architektoniczny, zamknięty, jednoetapowy, realizacyjny na opracowanie koncepcji pomnika Juliusza Leo na skwerze u zbiegu ulic Józefińskiej i Nadwiślańskiej w Krakowie.

Przedmiotem konkursu jest autorska koncepcja i projekt architektoniczno-rzeźbiarski pomnika Prezydenta Juliusza Leo na skwerze u zbiegu ulic Józefińskiej i Nadwiślańskiej w Krakowie, wyłonione jako najwłaściwsze rozwiązanie plastyczne i przestrzenne w lokalizacji wskazanej Uchwałą Rady Miasta. Celem konkursu jest przeprowadzenie szerokiej konfrontacji twórczych pomysłów dotyczących merytorycznych założeń konkursu i wyłonienie najlepszego rozwiązania, które upamiętni postać wybitnego Prezydenta Miasta Krakowa Juliusza Leo i we wskazanej lokalizacji stanie się dziełem o trwałych wartościach kulturowych i społecznych, oraz będzie odgrywało ważną rolę w narodowej edukacji historycznej.

Wszelkie materiały konkursowe są dostępne na stronie Zamawiajacego – Zarządu Ifrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.
 
Pobierz tutaj