Fresh Zone


Data: 2011-04-17 00:00
Fundacja Wschód Sztuki - współtwórca Projektu Miejskiego, zaprasza do zapoznania się z ogólnopolskim konkursem Fresh Zone realizowanym w ramach trzeciej edycji festiwalu ArtBoom.

Konkurs skierowany jest do absolwentów oraz studentów kierunków artystycznych, stworzony został z myślą o umożliwieniu najmłodszemu pokoleniu debiutujących artystów prezentację swoich prac. Nagrodę w konkursie stanowi realizacja wybranych projektów podczas odbywającego się w czerwcu 2011 w Krakowie Festiwalu Sztuk Wizualnych ArtBoom.

Szczegółowe informacje na temat konkursu oraz regulamin znajdują się poniżej. Zachęcamy również do odwiedzenia oficjalnej strony festiwalu www.artboomfestival.pl oraz do zapoznania się z profilem konkursu "Fresh Zone" na komunikatorze Facebook.

Gra w znaczeniu dosłownym i przenośnym to temat przewodni tegorocznej, drugiej już, edycji konkursu Fresh Zone, adresowanego do studentów i absolwentów akademii sztuk pięknych, architektury oraz uczelni wyższych posiadających kierunki artystyczne. Projekty można nadsyłać do 17 kwietnia, a autorzy maksymalnie pięciu najciekawszych prac otrzymają po sześć tysięcy złotych na ich realizację w ramach tegorocznego Festiwalu Sztuk Wizualnych ArtBoom. Uwaga: honorowym jurorem tegorocznej edycji jest Jenny Holzer jedna z najwybitniejszych współczesnych artystek amerykańskich.

Każdy uczestnik konkursu może zgłosić maksymalnie trzy prace wykonane w dowolnej formie i technice. Do projektu należy dołączyć: portfolio, wizualizację projektu w konkretnej przestrzeni Krakowa, a także krótki opis merytoryczny, specyfikację techniczną i opis realizacji. Dodatkowo należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, a całość przesłać do 17 kwietnia na adres young@artboomfestival.pl. To, co szczególnie ważne: projekt nie może być wcześniej zgłoszony ani prezentowany w innym konkursie.

Zwycięskie, w zależności od poziomu zgłoszonych projektów nie więcej niż pięć prac, wskaże Kapituła konkursowa, obradująca pod czujnym okiem światowej sławy artystki Jenny Holzer.


 

Szczegółowe informacje dla uczestników konkursu:

Katarzyna Zagól: Katarzyna.zagol@gmail.com

Marta Skowrońska: martaewa.skowronska@gmail.com