Uroczyste Otwarcie Księgarni W-A


Data: 2010-11-25 18:00

Już 25 listopada 2010 roku odbędzie się nietypowe w świecie architektury wydarzenie. W Krakowie, przy placu Szczepańskim 6 w Galerii SARP od tego roku obecna jest księgarnia prowadzona przez znaną markę architektoniczną: W-A.pl. W tym dniu, o godzinie 18.00 spotkamy się w celu oficjalnego otwarcia księgarni oraz uczczenia 8-lecia działania Portalu W-A.pl. Przy tej samej okazji Stowarzyszenie Architektów w Krakowie zaprezentuje nową książkę pod tytułem „Architekt poza architekturą”.

W programie spotkania przewidzianych jest wiele atrakcji takich jak: muzyka na żywo, poczęstunek i toasty oraz co najbardziej ucieszy naszych gości jedna z największych loterii książkowych w historii księgarń architektonicznych w Polsce! Dla każdego gościa los wygrywający książki od najlepszych wydawców. Są oni stałym współpracownikami W-A.pl i partnerami otwarcia księgarni w centrum Krakowa. To m. in. TASCHEN (Niemcy, Polska), daab (Niemcy), DETAIL Magazine (Niemcy), Birkhauser (Niemcy), Actar (Hiszpania), a+t (Hiszpania), 010 Publishers (Holandia) oraz krakowski Karakter, wydawca najnowszej książki Petera Zumthora „Myślenie architekturą”. Ponad sto nagród – od książek i czasopism po wartą kilkaset złotych prenumeratę DETAIL Magazine ufundowaną z okazji 50-lecie tego popularnego magazynu branżowego.

W celu otrzymania zaproszenia na tę imprezę organizatorzy proszą o e-mail na adres otwarcie@w-a.pl z podaniem imienia, nazwiska oraz firmy. O przyznaniu zaproszenia organizatorzy poinformują drogą elektroniczną lub telefonicznie.

W-A.pl powstał 22 października 2002 roku. Założony jeszcze na studiach architektury miał stanowić platformę nauki tego zawodu przez Internet. Rok nazywał się specjalnie w tym celu wybraną domeną - wydzial-architektury.com. Po bardzo krótkim okresie na stronach W-A.pl pojawiły się w sprzedaży książki i czasopisma, a w 2006 roku księgarnia stacjonarna na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej.
Z czasem zarówno część portalowo-informacyjna, a przede wszystkim księgarniana stały się pasją założyciela W-A.pl. Przez lata W-A.pl wypracowało sobie opinię bardzo specjalistycznej księgarni - architektury, design i dziedzin pochodnych. Liczne kontakty pozwalają na stałe oferowanie najciekawszych publikacji branżowych, z Polski, Europy i całego świata.
Z inicjatywy SARP w Krakowie od 2010 roku zaistniała Księgarnia W-A w centrum miasta - w Galerii Stowarzyszenia Architektów Polskich przy Placu Szczepańskim 6.

Działalność komercyjna księgarni finansuje istnienie Portalu informacyjnego W-A.pl


Zdjęcia