Gratulacje dla kol. Leszka Kalandyka!


Nasz kolega Leszek Kalandyk - laureatem dwóch nagród w konkursie World Architecture & Design Awards 2019!
Jest to konkurs organizowany przez The Online Architecture Press Portal APR - światowej rangi prasę architektoniczną.
Pracownia architektoniczna LK&PROJEKT zdobyła I miejsce w kategorii "Housing - Domy mieszkalne" projektem "Play of light", niedawnym zwyciezcą moskiewskiego konkursu Beautiful Houses 2018.
Projekt, oznaczony numerem LK&1079, przedstawia budynek o nowoczesnej bryle, nawiązującej do nurtu modernizmu. Bryła została podkreślona elementami drewna i metalu. Horyzontalny układ lekko złamany wysuniętym narożem, tworzy kształt litery „L”. Kreuje tym samym przytulną zewnętrzną strefę wejściową, w której sfera prywatna tarasu przenika się ze sferą powitalną.
Budynek mocnym przeszkleniem otwiera się na otaczającą przyrodę, jednocześnie doskonale doświetlając wnętrza. Na parterze hall prowadzi do oświetlonego światłem dziennym salonu oraz przestronnej kuchni z jadalnią. Znajdują się tu także pomieszczenia uzupełniające. Piętro mieści trzy sypialnie z łazienkami, jeden dodatkowy pokój i garderobę. Stąd dostępna jest również strefa relaksu, składająca się z szerokich, osłoniętych tarasów. To nowoczesny dom prezentujący unikalną architekturę, mierzący 278 m2 powierzchni użytkowej. Jest idealny dla rodziny wielopokoleniowej, ceniącej funkcjonalność, estetykę i nieszablonowość w jednym. Projekt zapewnia wiele możliwości zagospodarowania terenu, co daje szeroki wachlarz działań użytkownikom.

http://www.architecturepressrelease.com/play_of_light-by-lkprojekt/


W kategorii "Household - Gospodarstwo domowe" LK&PROJEKT zdobyła II miejsce za projekt "The family Haven".
Projekt został stworzony, aby generować pozytywne wibracje i wzmacniać rodzinne więzi. Głównym założeniem było zaprojektowanie budynku, gdzie rodzina będzie mogła spędzać ze sobą czas jak najpełniej, ale też znaleźć odrobinę prywatności. Zachowanie balansu pomiędzy tymi dwiema sferami – prywatną
i wspólną – pozwala żyć w harmonii. Główne wejście prowadzi do przedpokoju, gdzie ustawiono szafę i krzesło, co pozwala wygodnie zmieniać odzież wierzchnią. Budynek składa się z dwóch kondygnacji. Salon na parterze stanowi centrum domu i spotkań rodzinnych. Jest otwarty całkowicie zarówno na pierwszą, jak i drugą kondygnację, ponieważ duch ludzki wypoczywa lepiej w wysokich przestrzeniach. Usytuowany tu kominek generuje przytulną atmosferę. Na tarasie zlokalizowano dodatkowy, dwustronny kominek, pełniący ważną rolę w polskim klimacie. Kuchnia jest mocno zorientowana na rodzinę – znajduje się tu dużo powierzchni roboczej, na której można wspólnie gotować. Parter mieści też jadalnię i pomieszczenia uzupełniające. Dekoracyjne schody prowadzą na piętro. Pierwszym jego pomieszczeniem jest antresola, gdzie zaprojektowano biblioteczkę i biurko. Część sypialna rodziców jest oddzielona od części dla dzieci. Na piętrze zaprojektowano też pralnię, co jest użyteczne przy rozmieszczeniu garderób na tej samej kondygnacji. Pralnia ma własny taras, gdzie można suszyć bieliznę. Ten nowoczesny dom wzniesiono z solidnych materiałów, jak cegła klinkierowa czy trawertyn, co nie tylko jest ważne dla trwałości budynku, ale w tym przypadku symbolizuje solidną więź rodzinną.


http://www.architecturepressrelease.com/the-family-haven-by-lkprojekt/

Serdecznie gratulujemy!