Freshlatino2 - awangardowa architektura hiszpańska i latynoamerykańska w Krakowie


Instytut Cervantesa w Krakowie oraz Pauza In Garden zapraszają na freshlatino2 POLSKA,  czyli prezentację -w formie maratonu pecha-kucha- prac architektów i artystów działających w Polsce, m.in.: BUD CUD (Mateusz Adamczyk i Agata Woźniczka), NArchitekTURA (Bartosz Haduch), Sofft (Mikołaj Smoleński), grupa [winkle], 2 DEKO, Tomasz Wójciak, Marcin Kwietowicz, Studio Sztuki OkO, Pracownia Archisfery (Katedra Obszarów Sztuki, Wydział intermediów ASP w Krakowie), Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej, Atelier Starzak Sterbicki, Hugon Kowalski.
Zaproszeni artyści będą mieć maks. 6 minut na opis działalności swojego zespołu i omówienie kilku ważniejszych prac najlepiej wpisujących się w filozofię Freshlatino2.
 
 
Maraton odbędzie się w środę, 10 grudnia o godz. 19.00 w Pauza In Garden w Małopolskim Ogrodzie Sztuki przy ul. Rajskiej 12 w Krakowie, a poprowadzą go architekci Maciej Siuda i Rodrigo García.
 
Wydarzenie to towarzyszy projekcjom wideo freshlatino2 prezentującym 12 najbardziej znaczących i wyróżniających się pracowni z Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej, których wspólnym mianownikiem są nowatorska architektura -obca formalnym i stylistycznym dyskursom- oraz sztuka użytkowa, o funkcjach społecznych i ekologicznym przesłaniu. Wideo oglądać będzie można od 9 grudnia w Pauza In Garden oraz Klubie Pauza (ul. Floriańska 18).
 
Platforma freshlatino2:
http://cvc.cervantes.es/artes/freshlatino/f2/.
 
Link do wydarzenia na facebooku:
https://www.facebook.com/events/1505026193106799/?sid_reminder=1553727925684011008