Konferencja 12 MTA - Architektura Muzyki


Zarząd Krakowskiego Oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich serdecznie zaprasza  na Konferencję organizowaną w ramach XII Międzynarodowego Triennale Architektury:
  
Konferencja stanowi kontynuację pierwszej części 12. Międzynarodowego Triennale Architektury, które odbyło się w 2012 r. Realizowana jest przy wsparciu Województwa Małopolskiego i Gminy Miejskiej Kraków, jako część projektu pn. Społeczne i rozwojowe funkcje architektury - kształtowanie urbanistyki miast. Od wolnych przestrzeni użytkowych do rewitalizacji poprzez kulturę. Architektura Muzyki – obiekty dla muzyki.
W czasie Konferencji planowana jest prezentacja nagrodzonych prac konkursowych Konkursu na ideowo-studialną koncepcję urbanistyczno-architektoniczną Centrum Muzyki w Krakowie, dyskusja w gronie zaproszonych ekspertów, relacja z naukowo-badawczego wyjazdu do Amsterdamu, a także prezentacja i promocja książki Szlakami dziedzictwa. Architektura krakowska lat 1956-2000. Wybrane przykłady.
Dyskusja odbywać się będzie na tle wystawy prac konkursowych oraz wystawy Śladami architektury muzyki z SARP – Amsterdam i mamy nadzieję, że stanie się kolejną inspiracją i prowokacją artystyczną dotyczącą kształtu i potrzeby zbudowania w Krakowie obiektów poświęconych muzyce.
Zapraszamy!