Zaproszenie do Zachęty


informujemy uprzejmie, że 13 listopada w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki odbędzie się bezprecedensowe wydarzenie – otwarta dla publiczności prezentacja 12 najciekawszych przykładów polskiej architektury pierwszej połowy XXI wieku.
Będą to realizacje nominowane przez jury do nagród głównych w VII edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE na najlepsze obiekty powstałe w latach 2000-2012 organizowanego przez miesięcznik “Architektura-murator”, w tym Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie (proj. Pysall.Ruge Architekten oraz Bartłomiej Kisielewski). W kategorii budynki wielorodzinne: zespół mieszkalny Corte Verona we Wrocławiu (proj. Biuro Projektów Lewicki Łatak).
To jedyna okazja, by zobaczyć, w jaki sposób własne projekty przedstawiają sami twórcy, poznać ich inspiracje, styl pracy i sposób projektowania, a także wysłuchać pytań, jakie architektom zadawać będą członkowie jury.
Spotkanie jest otwarte dla publiczności. Początek: godzina 10.30; zakończenie: godzina 17.30, sala multimedialna. Szczegółowy program spotkania w załączniku.
Partnerem prezentacji jest Zachęta Narodowa Galeria Sztuki
Przypominamy, że niezależnie od obiektów, które ostatecznie wybierze jury, własną szczególną nagrodę przyznają też internauci. Jeszcze tylko do 19 listopada na stronie www.zyciewarchitekturze.pl trwa internetowy plebiscyt na Ulubieńca Polski. O ten prestiżowy tytuł walczy 120 najlepszych realizacji z całego kraju.
Więcej informacji na stronie: www.zyciewarchitekturze.pl