Klub Architekta (seniora) przy krakowskim Oddziale SARP


Klub Architekta (seniora) przy krakowskim Oddziale SARP
Klub Architekta jest obecnie jedyną formą działalności grupy architektów-seniorów w krakowskim środowisku (oczywiście poza pracą zawodową architektów należących do Izby Architekta) - mimo, że środowisko jest bardzo liczne (około 2 tysięcy osób w rejonie Krakowa i okolic).
Działający od prawie 12. lat (rozpoczyna się 12 rok) Klub Architekta zrzeszający na początku około 100 osób, obecnie stopniał do kilkunastu, ciągle aktywnych uczestników. Niezbędną sprawą jest poszerzenie i ożywienie działalności Klubu, a najlepszą do tego formą byłoby odmłodzenie go przez przystąpienie do Klubu nowych członków. Klub wykazuje się działalnością, którą można rozwijać m.in. angażując się w problemy istotne dla miasta, poprzez zgłaszanie na zebraniach nowych zagadnień, ich przedyskutowanie i przekazanie form rozwiązania do Zarządu Oddziału krakowskiego SARP. Zebrania odbywają się 2 razy w miesiącu, w drugą i ostatnią środę o godz. 11:00 w Galerii SARP przy pl. Szczepańskim 6 (lokalu b. łatwo dostępnym – parter - i zlokalizowanym w centrum miasta z doskonałym dostępem komunikacyjnym). Ponadto Klub w ramach działalności organizuje zwiedzanie nowych obiektów, w toku budowy lub po zakończeniu oraz obiektów zabytkowych, których sposób użytkowania został zmieniony np. po remontach kapitalnych.
Prowadzimy także ciągle uaktualnianą księgę pamiątkową członków i sympatyków Klubu, w której umieszczane są własnoręcznie pisane życiorysy zawodowe wraz ze zdjęciami.
Klub posiada również, na razie bardzo skromną ale ciągle poszerzaną, bibliotekę opracowań zawodowych w formie książek (i artykułów członków Klubu) dotyczących aktualnych problemów nurtujących środowisko i miasto.
  Prezes Klubu Architektów
Jadwiga Zarębska – Kacprzak
 
Zapraszamy na spotkanie w pierwszą środę października (12.10) o godz. 11:00 aby wspólnie świętować przypadający w dniu 1 października Światowy Dzień Architekta.