Spotkanie z prof. Piotrem Lorensem, Architektem Miasta Gdańska

Dziękujemy panu Profesorowi za prezentację możliwości współpracy i dialogu na rzecz przestrzeni miasta. Frekwencja pokazała jak bardzo potrzebne są takie spotkania a SARP to odpowiednie dla nich miejsce. Będziemy kontynuować.

Poniżej link do prezentacji „Zakres działań Biura Architekta Miasta”: http://www.sarp.krakow.pl/wp-content/uploads/2024/07/Zakres-działania-Biura-Architekta-Miasta-FINAL.pdf

Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków serdecznie zaprasza na spotkanie poświęcone roli Architekta Miasta w strukturach zarządzających oraz kształtowaniu przestrzeni miejskiej, z udziałem gościa specjalnego – pana profesora Piotra Lorensa, Architekta Miasta Gdańska. W programie spotkania przewidziana jest prezentacja „Zakres działań Biura Architekta Miasta” oraz dyskusja.

Prof. dr hab. inż. arch. Piotr Lorens – urbanista. Architekt Miasta Gdańska; Kierownik Katedry Urbanistyki i Planowania Regionalnego Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. Ukończył studia podyplomowe (jako stypendysta Fulbrighta) na Uniwersytecie Harvarda i na Massachusetts Institute of Technology. Jego zainteresowania profesjonalne obejmują procesy planowania i regeneracji miast, ze szczególnym uwzględnieniem obszarów nadwodnych oraz przestrzeni publicznych. Aktywny jako wykładowca i profesor wizytujący na licznych uniwersytetach oraz konsultant w procesach planowania i zarządzania projektami odnowy miejskiej. Przez wiele lat zaangażowany w proces planowania odnowy Młodego Miasta w Gdańsku – projektu urbanistycznego dużej skali zlokalizowanego na obszarze dawnej Stoczni Gdańskiej. Związany z Polską Akademią Nauk, ICOMOS, TICCIH, ISOCARP oraz Towarzystwem Urbanistów Polskich.

Wydarzenie odbędzie się we wtorek 9 lipca 2024 o godzinie 18.00, w Galerii Architektury SARP Oddział Kraków przy placu Szczepańskim 6.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa oraz rozmów na temat możliwości poprawy sposobu zarządzania przestrzenią miasta Krakowa.