Znamy Laureatkę 13. edycji Stypendium Twórczego im. prof. Bohdana Lisowskiego

Z ogromną przyjemnością informujemy, że 20 kwietnia 2023 w Galerii Architektury SARP Oddział Kraków, przy pl. Szczepańskim 6 miała miejsce gala ogłoszenia wyników konkursu o Stypendium Twórcze SARP Oddział Kraków im. prof. Bohdana Lisowskiego, podczas której poznaliśmy Zwyciężczynię tegorocznej 13. edycji Stypendium – p. Julię Nowak, studentkę Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Serdecznie gratulujemy!

Na 13. edycję Konkursu wpłynęło 48 zgłoszeń. Wszystkie wnioski zostały ocenione jako kompletne.

Jury w składzie: arch. Bohdan (Biś) Lisowski – Przewodniczący Jury; arch. Marek Kaszyński, Prezes SARP Oddział Kraków; arch. Witold Zieliński, MPOIA RP; dr inż. arch. Piotr Lewicki, KSK SARP Oddział Kraków; prof. dr hab. Marek Błażucki, Dziekan WAW ASP w Krakowie dr hab. Łukasz Sarnat, prof. ASP, Prodziekan WAW ASP w Krakowie; arch. Katarzyna Siedlecka, Laureatka I edycji Stypendium 2011; prof. dr hab. inż. arch. Maciej Złowodzki, WA PK oraz gościnnie przedstawicielka Mecenasa Stypendium: arch. Magdalena Zielińska-Warszawa przyznało następujące nagrody:

Nagroda – Stypendium (8100,00 zł):lic. Julia Nowak (WAW ASP)

Fot. Patryk Czornij

Uzasadnienie: Nagrodę główną Jury przyznało za:

– nieschematyczne podejście, indywidualność i kreatywność, odwagę projektową

Wyróżnienie I st. (2000,00 zł): inż. arch. Julia Kuźmicka (WAPK)

Fot. Patryk Czornij

Uzasadnienie: Wyróżnienie I st. Jury przyznało za:

– wrażliwość, subtelność i analityczność, autorskie rozwiązywanie problemów projektowych

Wyróżnienie I st. (2000,00 zł): inż. arch. Sebastian Pych (WAPK)

Fot. Patryk Czornij

Uzasadnienie: Wyróżnienie I st. Jury przyznało za:

– poszukiwania form i kierunków projektowych

Wyróżnienie II st. (1000,00 zł): inż. arch. Bogumiła Borek (WAPK)

Uzasadnienie: Wyróżnienie II st. Jury przyznało za:

– subtelny szacunek w skomplikowanym kontekście i różnorodność prac

Wyróżnienie II st. (1000,00 zł): inż. arch. Łucja Głód (WAPK)

Uzasadnienie: Wyróżnienie II st. Jury przyznało za:

– wyczucie estetyczne i ponadczasowe formy architektoniczne

Wyróżnienie II st. (1000,00 zł): inż. arch. Izabella Janusz (WAPK)

Uzasadnienie: Wyróżnienie II st. Jury przyznało za:

– przemyślane rozwiązania i odważne podejście do projektów w różnych skalach

Wyróżnienie II st. (1000,00 zł): inż. arch. Kamila Pająk (WAPK)

Uzasadnienie: Wyróżnienie II st. Jury przyznało za:

– talent twórczy i wysoki poziom graficzny prezentacji

Przyznano również nagrodę i wyróżnienia Dziekana Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

Nagroda (2000,00 zł): lic. Julia Nowak (WAW ASP)

Nagrodę przyznano za:

– uwieńczone sukcesem poszukiwania właściwego balansu pomiędzy analitycznym podejściem do projektowania a swobodną kreacją

Wyróżnienie (1000,00 zł): inż. arch. Bogumiła Borek (WAPK)

Wyróżnienie przyznano za:

– swobodne poruszanie się w różnych skalach projektowych

Wyróżnienie (1000,00 zł): lic. Katarzyna Jasińska (WAW ASP)

Wyróżnienie przyznano za:

– odważne rozwiązania projektowe i wybitne walory prezentacji

Nagrodę Specjalną – wyjazd na Międzynarodowe Biennale Architektury w Wenecji 2023 – otrzymała inż. arch. Julia Kuźmicka (WAPK)

Fot. Patryk Czornij

Nagrodę przyznano w celu kontynuacji rozwoju wrażliwości twórczej

Laureaci otrzymali także zaproszenia na płatne praktyki zawodowe w biurze mecenasa Stypendium – GD&K Group.  „Architektura&Biznes” – patron medialny wydarzenia ufundowała roczną prenumeratę swojego miesięcznika.

Fot. Patryk Czornij

Laureatkom i Laureatowi gratulujemy!

Serdeczne podziękowania składamy Darczyńcom 13. edycji Konkursu: Partnerowi Stypendium – Gminie Miejskiej Kraków

Współorganizatorowi wydarzenia – Wydziałowi Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie; Mecenasowi Stypendium – GD&K Group Sp. z o.o.;  Małopolskiej Okręgowej Izbie Architektów RP; pracowni Artur Jasiński i Wspólnicy. Biuro Architektoniczne Sp. z o.o.; Wydziałowi Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego; Wydziałowi Architektury Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki; darczyńcom indywidualnym: Urszuli i Marcinowi Bratańcom, Sylwii Gubernat, Maciejowi Motakowi oraz całemu Jury, a także patronom medialnym: Architekturze i Biznes oraz Architekturze-murator.

Szczególne podziękowania kierujemy do pani Emilii Walczewskiej, pomysłodawczyni Stypendium i organizatorki wszystkich dotychczasowych edycji.