Wystawa V4 Family Houses 2022

Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy domów jednorodzinnych „V4 Family Houses 2022”.

Kilkanaście realizacji z krajów Grupy Wyszehradzkiej zaprezentowane zostanie w kolejnej edycji przedsięwzięcia, które od 2008 roku organizowane jest przez Stowarzyszenie Architektów Węgierskich przy wsparciu Narodowej Fundacji Kultury Węgier. Wyboru prezentowanych obiektów dokonały stowarzyszenia architektów każdego z krajów: Magyar Építőművészek Szövetsége (Węgry), Obec Architektů (Czechy), Spolok Architektov Slovenska (Słowacja) i Stowarzyszenie Architektów Polskich.

Polskę reprezentować będą cztery projekty, wybrane przez Jury w składzie: Paweł Wład Kowalski (Oddział Wybrzeże, Przewodniczący Jury), Jacek Krych (Oddział Katowice), Marlena Wolnik (Oddział Katowice), są to (w kolejności alfabetycznej):
Dom ekonomiczny; architekt Marta Keller
Dom na polanie; PAG Pracownia Architektury Głowacki (architekt Tomasz Głowacki, zespół projektowy: Joanna Krajewska, Justyna Kornacka, Paweł Lisiak)
Dom w Podlesiu; jojko+nawrocki architekci (Marcin Jojko Bartłomiej Nawrocki)
Polska Zagroda; BXB studio Bogusław Barnaś (zespół: Bogusław Barnaś, Bartosz Styrna, Anna Mędrala, Kamil Makowiec, Mateusz Zima, Magdalena Moska, Valentin Lepley, Aleksander De Mott, Maroš Mitro, Paula Wróblewska, Marzia Tocca, Magdalena Fuchs)

Tradycyjnie już, autorzy nominowanych obiektów z Polski spotkają się w Krakowie, aby podzielić się z uczestnikami wydarzenia ilustrowaną zdjęciami opowieścią dotyczącą historii konkretnego domu, anegdotami związanymi z inwestorami czy procesem realizacyjnym. Wernisaż ma zatem charakter wykładu z kilkoma, występującymi kolejno prelegentami.

Wernisaż wystawy odbędzie się we wtorek 28 lutego 2023, o godz. 18.00 w Galerii Architektury SARP Oddział Kraków przy placu Szczepańskim 6. Wystawa prezentowana będzie od 27 lutego do 31 marca 2023.