Spotkanie z Mistrzem – Piotr Śmierzewski

Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków serdecznie zaprasza na wykład Piotra Śmierzewskiego, którego realizacje były dwukrotnie nominowane do europejskiej nagrody Miesa van der Rohe (2013 CINiBA – Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka, w ramach pracowni HS99, 2022 Modelowe osiedle Nowe Żerniki we Wrocławiu, w ramach jednostki „Superbiuro”).

Piotr Śmierzewski ukończył Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej oraz Szkołę Architektury na Uniwersytecie Stanowym w Oklahomie. Był współzałożycielem istniejącej w latach 1999-2016 pracowni HS99, współautorem m. in. Zakrystii Podziemnej oraz budynku ZW109 w Koszalinie, a także CINiBA (Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka) w Katowicach. Od 2016 jest właścicielem autorskiej pracowni ANALOG, która zdobyła między innymi THE PLAN AWARD 2018 za Centrum Rewitalizacji we Włocławku i A+AWARD w 2020 za projekt Fabryka Pełna Życia w Dąbrowie Górniczej.

Wykład jest częścią cyklu „Spotkanie z Mistrzem” organizowanego w krakowskim Oddziale SARP. W ramach cyklu prezentowana jest twórczość architektoniczna najwybitniejszych przedstawicieli polskiej architektury.

Wykład odbędzie się we czwartek 19 stycznia 2023, o godz. 18:00, w Galerii Architektury SARP Oddział Kraków przy placu Szczepańskim 6 w Krakowie.