Wykład profesora Alejandro Beautell’a

Katedra Projektowania Architektonicznego Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej ma zaszczyt zaprosić na wykład profesora Alejandro Beautell’a, który odbędzie się w dniu 13 października o godzinie 16:15 w sali W2 w budynku przy ul. Podchorążych 1.

Wykład odbędzie się po angielsku w ramach pobytu Alejandro Beautell’a jako profesora wizytującego na Wydziale Architektury PK.

13 października 2022 o godz. 16:15

„Houses and temples – architecture from the island

Alejandro ukończył Escuela Técnica Superior de Arquitectura de Las Palmas de Gran Canaria, gdzie w 2005 roku uzyskał podwójny tytuł magistra w dziedzinie projektowania i planowania miejskiego. Ukończył szkolenie akademickie na Wydziale Architektury, Budownictwa i Planowania Uniwersytetu Technicznego w Eindhoven w Holandii.

Obecnie łączy swoją pracę zawodową jako niezależny architekt z nauczaniem i badaniami jako profesor w Universidad Europea de Canarias. Dyrektor kulturalny w Izbie Architektury Teneryfy. Członek komisji ds. dziedzictwa kulturowego wyspy Teneryfy. Był profesorem wizytującym na różnych krajowych i międzynarodowych uniwersytetach, a jego prace były wystawiane w Hawanie, Wenecji, Buenos Aires, Szanghaju i Nowym Jorku.

Architekt brał czynny udział w Biennale Architektury w Wenecji w 2014 roku i Bienal de Arquitectura de Buenos Aires w 2018 roku. W 2018 roku otrzymał nagrodę „Faith and Form” przyznawaną przez American Institute of Architects, w 2016 roku otrzymał Special Mention „Frate Sole” Prize przyznawaną przez Republikę Włoską i Fundację Frate Sole, a w 2014 roku nagrodę „Building of the Year” przyznawaną przez Archdaily. Na poziomie lokalnym, w 2018 roku Alejandro został wyróżniony przez Królewską Akademię Sztuk Pięknych w San Miguel el Arcángel nagrodą „Excellens Prize” oraz przez Izbę Architektów Teneryfy, La Gomery i El Hierro nagrodą „Oraá Restoration and Rehabilitation Award” oraz „Emerging Architect Award”.