Wernisaż wirtualnej wystawy „Wnętrze – Światło – Cień”

Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków serdecznie zaprasza na wernisaż wirtualnej wystawy prac nagrodzonych XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Studenckiego „Wnętrze – Światło – Cień”, organizowanego przez Katedrę Kształtowania Środowiska Mieszkaniowego Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej pod honorowym patronatem prorektora ds. Studenckich Politechniki Krakowskiej, Dziekana Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej oraz SARP Oddział Kraków.

„Gdy życie daje Ci cytryny, zrób z nich lemoniadę”, dlatego też tegoroczny temat wiodący projektu aranżacji wnętrza “Otwarcie w zamknięciu” może być dowolną, pozytywną interpretacją potencjalnych scenariuszy teraźniejszości lub przyszłości. Zastanówmy się, czy w rzeczywistości zagrożeń, obostrzeń i izolacji jesteśmy w stanie – poprzez projektowanie i aranżację przestrzeni – zminimalizować poczucie zamknięcia i odosobnienia na korzyść dowolnie rozumianego otwarcia, kontaktów międzyludzkich i poprawy jakości życia.

Rzeczywistość wielu z nas różni się od tej, którą znaliśmy przed pandemią i wojną w Ukrainie. Lawirujemy między wątłym poczuciem bezpieczeństwa i zagrożeniami, jakie niesie ze sobą tradycyjne uczestniczenie w życiu społecznym czy zawodowym. Przedmiotem konkursu jest projekt aranżacji wnętrza mieszkalnego lub niemieszkalnego zainspirowanego wybranym dziełem sztuki, lub zaaranżowanego za pomocą mebli firmy

Vitra, szkła firmy AGC, oświetlenia firmy Fagerhult lub produktów firm Weber i Rigips. Sztuka jest ważnym elementem naszego życia i nieraz nierozłączną częścią przestrzeni, w jakiej się znajdujemy. Praca architekta/ki lub projektanta/ki wnętrz bywa mocno powiązana z użyciem dzieł sztuki, lub bezpośrednią współpracą z artystami. Zachęcamy, aby wykorzystać dzieło sztuki jako inspirację do kreatywnego stworzenia niepowtarzalnego wnętrza.

Wernisaż wystawy odbędzie się we wtorek 21 czerwca 2022 o godz. 18:00 w Galerii Architektury SARP przy placu Szczepańskim 6 w Krakowie.