Międzynarodowe Seminarium ACTIVATION OF THE PUBLIC SPACES, KRAKÓW w ramach projektu Erasmus+

SARP Oddział Kraków serdecznie zaprasza do uczestnictwa w finale seminarium ACTIVATION OF THE PUBLIC SPACES, KRAKOW w ramach projektu Erasmus+, który odbędzie się w piątek 11 marca br., w godz. 17.00-19.00 i będzie transmitowany online z siedziby Oddziału.

Seminarium związane jest z międzynarodowym programem Aktywacja przestrzeni publicznych w centrach miast poprzez projektowanie zrównoważone i partycypację społeczności lokalnej przy zachowaniu zasad etyki przestrzeni, prowadzonym przez Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej, wspólnie z Politecnico di Milano I Universidad Cardenal Herrera CEU Valencia.

W ramach programu, studenci z trzech uczelni zaprojektowali podczas warsztatów w Mediolanie w listopadzie 2021 roku Piazza Tirana. Następnie kontynuowali projekty kursowe na swoich uczelniach. Każdy z tematów na poszczególnych uczelniach był nieco inny. Temat w Krakowie zakładał zaprojektowanie budynku wielorodzinnego z usługami przy Piazza Tirana, w Mediolanie również budynku wielorodzinnego, natomiast w Walencji nieco większego założenia urbanistycznego. Jednak każdy z tematów miał wspólną cechę – aktywację przestrzeni publicznej placu Piazza Tirana. Prezentacje projektów studenckich mają na celu udowodnienie tezy, iż w czasach Facebooka, Instagrama, Tik-Toka, innych mediów społecznościowych, gier komputerowych i innych technologii, które sprawiają, że chętniej zostaje się w domu, przestrzenie publiczne są wyjątkowo ważnym elementem życia społecznego mieszkańców miast.

Wszystkie wykłady i seminarium znaleźć można pod linkiem:

Password: Erasmus+

oraz na stronach Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej.

Transmisja z przebiegu seminarium