Architektura-murator 10/2021

Październikowy numer „Architektury-murator” jest dostępny bezpłatnie dla członków SARP pod linkiem: https://miesiecznik.architektura.muratorplus.pl/pakietSARP

A w nim m.in.:  Browary Warszawskie (proj. JEMS Architekci), hotel Nobu Warsaw (proj. Medusa Group), kamienica wielopokoleniowa przy Stalowej w Warszawie (proj. Sawa-tech). O realizacji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie wg projektu Thomas Phifer and Partners piszą Mikołaj Mundzik i Krzysztof Kuniczuk, a o eksperymentalnym pawilonie z włókna lnianego, za który odpowiadają eksperci z uniwersytetów w Stuttgarcie i we Fryburgu – Wiktor Kowalski. Ponadto Tomek Żylski przypomina blisko 100-letnią historię zagospodarowania warszawskiego placu Piłsudskiego i przygląda się zmianom, jakie w szeroko rozumianej turystyce wywołała pandemia .
W numerze także esej Kseni Piątkowskiej, adiunktki w Katedrze Architektury Mieszkaniowej i Użyteczności Publicznej na Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej oraz prezentacja Wydziału Budownictwa i Architektury Politechnika Lubelska: wykładowcy, infrastruktura, dlaczego warto studiować.