MOOD FOR WOOD 2021 – INTO THE WILD

Od 22 lipca do 1 sierpnia br. w Poznaniu odbędzie się ósma edycja warsztatów Mood for wood, w której uczestniczyć będą studenci z Polski, Niemiec i Łotwy.

Tegoroczna edycja skupiona będzie na dzikiej naturze poznańskich dębińskich stawów. Ich nieodkryte brzegi są niepowtarzalnym miejscem do obcowania z przyrodą, której nienaruszona tkanka  pozytywnie wpływa na samopoczucie mieszkańców. Ich wyjątkowy charakter – dzikiej przyrody zamkniętej w centrum metropolii zachęca zarówno do spacerów czy pikników, ale jest także jednym z ulubionych miejsc amatorów wędkarstwa i miłośników ornitologii. Z myślą o wszystkich odwiedzających organizowana jest edycja Into the Wild.

Studenci zaprojektują meble miejskie, które wypełnią lukę na granicy dzikiego świata natury i kultury miejskiej. Tworzone pod okiem tutorów projekty będą towarzyszyć pomnikom natury oraz otoczą opieką i ochroną domy roślin i zwierząt zamieszkujących ten teren, a także będą służyć rekreacji i edukacji ekologicznej. Projektowane meble stworzą przestrzeń dla każdego, by z miejskiej codzienności wyrwać się into the wild.

Organizatorem warsztatów jest Stowarzyszenie Punkt Wspólny oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań.

Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane będą poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie www.moodforwood.com w terminie od 12 kwietnia do 21 maja.

Więcej informacji: www.moodforwood.com