Architekci na XXI wiek – spotkanie live z Jerzym Gurawskim

23 lutego (wtorek) o godzinie 13.00 zapraszamy wraz z A&B na wyjątkowy LIVE z cyklu „Architekci na XXI wiek” – rozmowę Jakuba Głaza z Jerzym Gurawskim. Spotkanie jest bezpłatne, transmisja odbędzie się na kanałach YT i FB Architektura & Biznes.

Jerzy Gurawski – ur. w 1935 roku we Lwowie, jeden z najbardziej znanych polskich architektów, scenograf, mieszka i pracuje w Poznaniu, gdzie prowadzi autorską pracownię architektoniczną oraz jest wykładowcą na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej. W latach 60. związany z eksperymentalnym teatrem Jerzego Grotowskiego w Opolu, gdzie tworzył przestrzeń teatralną do spektakli.
Do jego najważniejszych projektów i realizacji, zaliczyć można: Campus Uniwersytecki na Morasku w Poznaniu, zespół apartamentowo-hotelowy Wstęga Warty (2000), rozbudowę Akademii Muzycznej i Aulę Nova w Poznaniu (2006) czy nowy budynek dydaktyczny dla Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu (2012). Laureat Honorowej Nagrody SARP za całokształt twórczości z 2007.

Jakub Głaz – rocznik 1977, krytyk architektury, publicysta, animator działań przestrzennych. Z wykształcenia architekt (Politechnika Poznańska, 2002). Zajmuje się popularyzacją i krytyką architektury w prasie popularnej i specjalistycznej, radiu oraz telewizji, a także działaniami na rzecz naprawy miast, prowadzeniem wykładów popularyzatorskich, moderowaniem specjalistycznych dyskusji oraz spacerów architektonicznych. Współtwórca poznańskiej inicjatywy „Centrum Otwarte” zajmującej się edukacją i animacją działań w zakresie architektury i urbanistyki oraz Festiwalu Architektury Modernistycznej „Nowy Plan”. Współautor książki dla dzieci i dorosłych „Wspólne nie znaczy niczyje” oraz telewizyjnego cyklu „Księga Przestrzeni” (dwie serie). Autor i kurator wystaw architektonicznych. Dwukrotny laureat nagrody dziennikarskiej Izby Architektów RP.

Transmisja online:

— Facebook: www.facebook.com/events/213451853805276
— YouTube: www.youtube.com/architekturaibiznes