Warsztaty OSSA Kraków 2020 EKSPERYMENT

Ogólnopolskie Spotkanie Studentów Architektury, to warsztaty architektoniczne organizowane w ramach oddolnej inicjatywy studentów, które od ponad dwóch dekad zrzeszają studentów architektury oraz architektów z Polski i zagranicy. Ich celem jest interdyscyplinarna edukacja uczestników poprzez kontakt z przedstawicielami różnych środowisk biorących udział w dyskusji na temat szeroko pojętej architektury.

OSSA to 8 dni warsztatów, wykładów, debat, spacerów i zabawy w gronie studentów z całej Polski. To okazja do szczerej rozmowy z ekspertami, architektami oraz artystami o tym, co nas najbardziej kręci – architekturze, mieście i ludziach. Tym razem spotykamy się w dniach 28 sierpnia – 6 września 2020 r., a kontekstem dla OSSA stanie się krakowska Nowa Huta – jedyna w swoim rodzaju przestrzeń, owoc bezprecedensowego architektonicznego, technicznego i kulturowego eksperymentu. W 70 lat od jej powstania zadamy pytanie o tożsamość i przyszłość miejsca oraz o sens
architektonicznych eksperymentów. Przez pryzmat tego zagadnienia spojrzymy również na ideę OSSA oraz porozmawiamy o przyszłości polskiej edukacji architektonicznej.

Studenci będą mieli możliwość pracować w sześciu grupach tutorskich prowadzonych przez architektów i urbanistów. Grupy poprowadzą: Maciej Miłobędzki (JEMS Architekci) oraz Kacper Kępiński (NIAiU), Magda Milert (Pieing), Dominika Wilczyńska oraz Barbara Nawrocka (Miastopracownia), Kuba Snopek, Gaja Bieniasz oraz Marcin Kwietowicz, a także Łukasz Pancewicz (A2P2).

Jednak krakowskie Warsztaty to nie tylko spotkanie na żywo – w tym roku otwieramy się na wszystkich zainteresowanych tematyką wydarzenia i zapraszamy na serię otwartych wykładów i prelekcji, które udostępnione zostaną online. W planach między innymi wykład dr Michała Wiśniewskiego pt. „Nowa Huta – żywe muzeum architektonicznych wizji”, wykład-rozmowa z Pawłem Jaworskim na temat projektowania eksperymentalnego, a także wykład dr hab. Jacka Gądeckiego i inne wydarzenia.

Zachęcamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych, aby być na bieżąco z informacjami. Zapraszamy!

Więcej o wydarzeniu na:
www: www.ossa.com.pl